Bebloeming voor Allerheiligen en Wapenstilstand

Publicatiedatum

Tags

Brugge

Auteur

Bart Lambrecht

Deel dit artikel

Naar aanleiding van Allerheiligen, Allerzielen en Wapenstilstand zorgt Stad Brugge opnieuw voor een verzorgde aankleding van de begraafplaatsen en gedenkplaatsen. De dienst Openbaar Domein plaatst in totaal 681 chrysanten en brengt daarnaast 510 primula’s aan op drie begraafplaatsen.

 

De chrysanten zorgen voor een passende bloemenhulde tijdens de herdenkingsperiode, wanneer veel Bruggelingen het graf van een dierbare bezoeken. Van de 681 chrysanten zijn er 542 bestemd voor Allerheiligen en 139 witte chrysanten voor de herdenking van Wapenstilstand.

Ook tijdens de herfst- en wintermaanden blijft er aandacht voor kleur en groen. De Stad brengt 510 primula’s aan, die zelf werden opgekweekt uit stek. Daarvan gaan 270 planten naar de begraafplaats Blauwe Toren, 100 naar de Centrale Begraafplaats in Assebroek en 140 naar Sint-Andries.

De chrysanten werden aangekocht bij een kweker voor een totaalbedrag van 1.155 euro inclusief btw. De primula’s werden door de stad zelf opgekweekt uit stek. De kostprijs daarvan bedraagt ongeveer 500 euro.

Nieuws

6 nieuwe petanqueterreinen voor Le Pastis in Zwankendamme

Petanqueclub Le Pastis in het sportpark Doornweg/Gaarlemstraat beschikt voortaan over zestien speelvelden. Door het groeiende ledenaantal waren de tien bestaande velden niet langer voldoende. Stad Brugge legde daarom op vraag van de club zes extra petanquevelden aan. Ook de toplaag van de bestaande velden werd vernieuwd.

Oud-strijdersgraven worden gepoetst

De oud-strijdersgraven op de begraafplaats van Ver-Assebroek en de begraafplaats van Sint-Michiels worden gereinigd. De werkzaamheden worden uitgevoerd door WOK, een sociaal tewerkstellingsinitiatief waarmee de Stad samenwerkt om deze waardevolle graven de nodige zorg te geven. In totaal worden 750 graven gereinigd.

De Pinkies keren terug naar Beisbroek met nieuwe verhalentocht

De Pinkies zijn terug in domein Beisbroek. De hele maand oktober kunnen gezinnen er deelnemen aan een gratis bewegwijzerde verhalentocht. Onderweg ontdekken kinderen de wonderlijke wereld van de piepkleine Pinkies en hun kriebelvrienden. De wandeling maakt deel uit van het Brugse Buitenspeeljaar en loopt ook tijdens de Week van het Bos van 4 tot en met 11 oktober.