Brugge investeert in kunstgrasvelden

Publicatiedatum

Tags

Brugge

Auteur

Bart Lambrecht

Deel dit artikel

Brugge zet de komende jaren sterk in op de aanleg en vernieuwing van kunstgrasvelden. Het stadsbestuur keurde een meerjarenprogramma goed voor 2026–2031, gericht op duurzame en toekomstbestendige sportinfrastructuur.

Kunstgrasvelden bieden sportclubs meer gebruiksuren en zekerheid, ongeacht de weersomstandigheden. Het programma omvat onder meer de aanleg van een nieuw kunstgrasveld voor FC Zeebrugge in 2027, nieuwe krachtbalvelden met prioriteit voor Noordster Dudzele in 2027, bijkomende investeringen in Lissewege en Koolkerke, en renovaties van bestaande velden vanaf 2029. De Stad zet maximaal in op Vlaamse subsidies, die tot 20% van de investeringskost kunnen dekken.

Kunstgrasvelden zijn minder gevoelig voor droogte of regenval, vragen minder onderhoud en maken intensiever gebruik mogelijk. Zo wordt de kwaliteit en competitiviteit van de Brugse sportclubs versterkt.

Nieuws

Plenaire vraag over de hervormingen van de brandweer

Onze brandweerlieden staan elke dag voor anderen klaar. Of het nu gaat om een woningbrand, een verkeersongeval of een medische interventie: zij zijn vaak als eersten ter plaatse wanneer mensen hulp nodig hebben. Dat engagement verdient niet alleen waardering, maar ook een beleid dat hen ondersteunt en versterkt.

Net daarom volg ik de geplande hervormingen van de brandweer van nabij op. Dat de regering werk wil maken van een modern personeelsbeleid is een goede zaak, maar de recente aankondiging van een staking van onbepaalde duur door de brandweervakbonden toont aan dat hervormingen alleen kunnen slagen wanneer er voldoende overleg en draagvlak is.

Plenaire vraag over de veiligheid van onze stations

Tijdens de plenaire vergadering van de Kamer bracht ik de veiligheid in en rond onze stations opnieuw onder de aandacht. Recente incidenten tonen aan dat stationsomgevingen nog te vaak geconfronteerd worden met geweld, overlast en criminaliteit. Wie de trein neemt, moet zich veilig kunnen verplaatsen. Dat mag geen discussiepunt zijn.

Werken aan Gentpoort gestart

Op maandag 15 juni 2026 start aannemer Persyn met de heraanleg van de kruispunten R30/Gentpoortstraat/N337 en N337/Nijverheidsstraat/Daverlostraat. Met dit grootschalige project willen het Agentschap Wegen en Verkeer, De Vlaamse Waterweg, Farys en Stad Brugge de verkeersveiligheid aan de Gentpoort aanzienlijk verbeteren. Het knooppunt geldt als een van de drukste en meest complexe verkeerspunten in de stad.