Eedaflegging federaal parlement

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Bij de federale verkiezingen van 26 mei 2019 werd ik opnieuw verkozen tot federaal volksvertegenwoordiger met 18.221 voorkeurstemmen.

Ik ben deze legislatuur vast lid in de commissie Binnenlandse Zaken, Veiligheid, Migratie en Bestuurszaken. Daarnaast ben ik plaatsvervangend lid in de commissies Mobiliteit, overheidsbedrijven en Federale instellingen, de Controlecommissie betreffende de verkiezingsuitgaven en het Adviescomité voor Wetenschappelijke en technologische vraagstukken.

Op 20 juni legde ik de eed af als federaal volksvertegenwoordiger. Ik ben blij dat ik dankzij het vertrouwen van de kiezers deze uitdaging kan verderzetten.

Nieuws

Werken aan Gentpoort gestart

Op maandag 15 juni 2026 start aannemer Persyn met de heraanleg van de kruispunten R30/Gentpoortstraat/N337 en N337/Nijverheidsstraat/Daverlostraat. Met dit grootschalige project willen het Agentschap Wegen en Verkeer, De Vlaamse Waterweg, Farys en Stad Brugge de verkeersveiligheid aan de Gentpoort aanzienlijk verbeteren. Het knooppunt geldt als een van de drukste en meest complexe verkeerspunten in de stad.

Troostplek staat stil bij overleden papa's

Stad Brugge creëert troostplek op Vaderdag om overleden vaders te herdenken

Naar aanleiding van Vaderdag richt Stad Brugge van 10 tot en met 17 juni 2026 een tijdelijke troost- en herdenkingsplek in op de begraafplaats van Sint-Pieters. Met dit initiatief wil de stad overleden vaders letterlijk in de bloemen zetten en bezoekers een warme, serene plek bieden om stil te staan bij herinneringen aan een dierbare vaderfiguur.

Waterpraatpaal praat met kinderen over de Reitjes

Binnen het Europese project Waterwijs ontwikkelde Stad Brugge een innovatieve waterpraatpaal die kinderen en volwassenen in gesprek laat gaan met het water. Dankzij artificiële intelligentie kunnen bezoekers een interactieve dialoog voeren met de Brugse reien en andere waterlopen. De installatie wil mensen op een toegankelijke manier laten nadenken over waterkwaliteit, biodiversiteit en duurzaam watergebruik.