Extra sportkampen in verlengde herfstvakantie

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Nadat de Vlaamse Regering afgelopen week beslist had de herfstvakantie met een paar dagen te verlengen, dook bij vele gezinnen meteen weer het probleem van opvang op. De Stad komt daar nu aan tegemoet door o.a. drie dagen extra sportieve opvang te voorzien.

Om deze bizarre coronatijden door te komen, is het belangrijk dat we elkaar steunen. Dat besef ik als geen ander. En dus heb ik na het nieuws over de verlenging van de herfstvakantie tot en met 11 november snel geschakeld.

In samenwerking met de multisportfederatie KAVVV&FEDES vzw worden op maandag 9 november, dinsdag 10 november en feestdag 11 november extra kleuter- en sportkampen ingericht in sporthal De Koude Keuken. Dit naar analogie met de traditionele kampen die jaarlijks in de herfstvakantie op het programma staan.

Concreet betekent dat op die data 30 extra plaatsen voor 7 tot en met 12-jarigen die aan omnisport kunnen doen en 14 extra plaatsen voor 4 tot en met 6 jarigen die zich sportief bezig houden.

We konden na de aankondiging van de Vlaamse Regering als Stad niet aan de kant blijven toekijken. Omdat we beseffen dat de Bruggelingen met dezelfde opvangproblemen kampen als de rest van Vlaanderen. Hopelijk kunnen deze extra kampen de grootste nood lenigen. Maar als de vraag heel groot zou blijken te zijn, zal onze sportdienst samen met KAVVV&FEDES vzw de mogelijkheid bekijken om ook op andere locaties dan De Koude Keuken nog bijkomende coronaproof sportkampen te voorzien.

Vanaf woensdag 28 oktober zal KAVVV&FEDES vzw alles klaarzetten om online inschrijvingen mogelijk te maken. Wie interesse heeft kan vanaf dan terecht op www.fedes.be of rechtstreeks aanmelden via https://inschrijven.fedes.be/inschrijven

Nieuws

Werken aan Gentpoort gestart

Op maandag 15 juni 2026 start aannemer Persyn met de heraanleg van de kruispunten R30/Gentpoortstraat/N337 en N337/Nijverheidsstraat/Daverlostraat. Met dit grootschalige project willen het Agentschap Wegen en Verkeer, De Vlaamse Waterweg, Farys en Stad Brugge de verkeersveiligheid aan de Gentpoort aanzienlijk verbeteren. Het knooppunt geldt als een van de drukste en meest complexe verkeerspunten in de stad.

Troostplek staat stil bij overleden papa's

Stad Brugge creëert troostplek op Vaderdag om overleden vaders te herdenken

Naar aanleiding van Vaderdag richt Stad Brugge van 10 tot en met 17 juni 2026 een tijdelijke troost- en herdenkingsplek in op de begraafplaats van Sint-Pieters. Met dit initiatief wil de stad overleden vaders letterlijk in de bloemen zetten en bezoekers een warme, serene plek bieden om stil te staan bij herinneringen aan een dierbare vaderfiguur.

Waterpraatpaal praat met kinderen over de Reitjes

Binnen het Europese project Waterwijs ontwikkelde Stad Brugge een innovatieve waterpraatpaal die kinderen en volwassenen in gesprek laat gaan met het water. Dankzij artificiële intelligentie kunnen bezoekers een interactieve dialoog voeren met de Brugse reien en andere waterlopen. De installatie wil mensen op een toegankelijke manier laten nadenken over waterkwaliteit, biodiversiteit en duurzaam watergebruik.