Hondenfun in Cathemgoed

Publicatiedatum

Auteur

Kim Lamote

Deel dit artikel

Heel wat Bruggelingen zijn vragende partij om hondenlosloopzones in te richten. Om aan de vraag te voldoen, streeft de Stad naar de inrichting van een hondenloopweide per deelgemeente. Ook het Cathemgoed in Dudzele krijgt een hondenloopzone.

 

 Brugge telt momenteel tien hondenloopzones: Sint-Andries: Koude Keuken en  Beisbroek; Sint-Kruis: Sportpark Gulden Kamer; Koolkerke: Fort Van Beieren (Provincie West-Vlaanderen); Zeebrugge: strand; Sint-Pieters: Park Ten Poele; Zwankendamme: buffer Oost; Brugge: Bevrijdingslaan;  Assebroek: Katelijnepark en Sint-Kruis: Ryckevelde - op de grens met Sijsele (ANB).

In het recent aangelegde Cathemgoed, ten oosten van de Zwaanhofstraat in Dudzele, wordt een hondenloopweide van 3.400 m² gerealiseerd. Deze omheinde zone biedt een veilige speelplek voor honden en zal makkelijk bereikbaar zijn via een wandelpad en een toegang vanuit de picknickzone. Bij de toegangen komt een verharde zone met verplaatsbare picknicktafels, waar bezoekers comfortabel kunnen vertoeven. De inrichting wordt aangevuld met boomstammen als speelelementen en zitplaatsen, en afvalmanden voor netheid. Deze hondenloopweide wordt een plek waar honden vrij kunnen spelen en baasjes samenkomen in een aangename omgeving.

De aanleg van de hondenlosloopzone omvat een aantal werkzaamheden om het terrein veilig en gebruiksvriendelijk te maken. De bestaande afsluiting wordt vervangen en uitgebreid, en er komen toegangspoortjes met een sas voor een gecontroleerde toegang tot de weide. Aan de zijde van het wandelpad wordt een stijlvolle eiken toegangspoort geplaatst. Er komen afvalmanden en hondenpoepbuizen om het terrein netjes te houden. Er komt ook een infobord dat bezoekers van alle nodige informatie voorziet.

Met deze nieuwe hondenlosloopzone in Dudzele zetten we opnieuw een stap vooruit om van Brugge een diervriendelijke stad te maken. Honden zijn een belangrijk deel van vele Brugse gezinnen, en met voldoende losloopzones zorgen we ervoor dat zowel honden als hun baasjes kunnen genieten van veilige, uitnodigende plekken om samen tijd door te brengen.”

Het ontwerp voor de hondenlosloopzone wordt toegelicht aan de omwonenden.

Nieuws

Waterwijs Brugge

Brugge wordt Waterwijs. De naam verwijst naar een grootschalig Europees project, dat maximaal inzet op slim beheer van water en een betere waterkwaliteit voor de reien. Zo kan de Stad het hele jaar door optimaal voor het groen zorgen, ook in periodes van langere droogte. Waterwijs maakt deel uit van het klimaatadaptatieplan en wil van Brugge een klimaatrobuuste stad helpen maken. De reien spelen een sleutelrol in het verhaal. Brugge en de projectpartners krijgen zo’n zes miljoen euro steun van European Urban Initiative (EUI) voor de uitvoering.

 

Unieke pluktuin aan de Peter Benoitlaan te Sint-Andries

De groenzone aan de hoek van de Peter Benoitlaan en Ter Lindenhof is onlangs volledig heringericht. Het gebied, dat eerder weinig invulling had, kreeg een frisse en duurzame make-over met fruitbomen, een pluktuin en nieuwe recreatieve voorzieningen voor de buurt.

 

Beleidsprogramma Stad Brugge: 2025 - 2030 'Terug naar de basis. Verzorgd groen en schone straten.'

Vandaag stelde ik samen met mijn collega's het beleidsprogramma 2025-2030 voor onze stad voor 📅.
Het is voor mij het resultaat van veel gesprekken in de wijken, met medewerkers, onderzoek en gecijfer 📊. De Bruggeling wil een propere wijk: goed onderhouden, onkruidvrije plantvakken en een nette straat 🌳🚶‍♂️.
Samen met mijn team gaan we terug naar de basis. Ik stroop graag de mouwen op 💪 voor wijken met verzorgd groen 🌿 en schone straten 🚮. Parken en pleinen worden levendige plekken voor alle generaties 👨‍👩‍👧‍👦.
🔧