Hoop op 3 wielerwedstrijden in najaar in Brugge

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

De Stad Brugge rekent er op dat de Driedaagse Brugge- De Panne nog een plaats krijgt op de nieuwe internationale wielerkalender. Ook een nieuwe datum voor de Lotto Belgium Tour voor dames behoort tot de mogelijkheden.

De beslissing van de internationale wielerfederatie UCI om alle internationale wedstrijden tot 1 juli en World Tourwedstrijden tot 1 augustus te annuleren, betekende dat er na de twee koersen van de Driedaagse Brugge- De Panne in maart opnieuw twee professionele wielerwedstrijden in Brugge wegvielen. Op 7 juni stond de Elfstedenronde ingepland. Op 26 juni zouden we voor het eerste de Lotto Belgium Tour voor dames verwelkomen. De tweede rit zou het peloton van Blankenberge naar Dudzele brengen. Het hing in de lucht en is niet meer dan logisch dat de wedstrijden ook geannuleerd worden.

Toch hopen we nog wielerwedstrijden te kunnen ontvangen in 2020. We deden inspanningen om Brugge blijvend als wielerstad op de kaart te zetten en kijken uiteraard al uit naar het WK wielrennen in 2021. De Elfstedenronde een nieuwe plaats geven in de samengebalde wielerkalender in het najaar 2020 wordt moeilijk. We zullen daar met de organisator in overleg gaan om de overeenkomst een jaartje te verlengen en alles gewoon op te schuiven.

Wat de Driedaagse Brugge- De Panne en de Lotto Belgium Tour betreft is er wel nog hoop op een editie in 2020. De Driedaagse is World Tour-niveau en heeft het bijkomende voordeel dat ze in de week verreden wordt. We rekenen op een woensdag tussen twee monumenten in de najaarskalender. Met de start van de dameswedstrijd dan op donderdag. Ook voor de Lotto Belgium Tour kijkt de organisator nog voor een alternatieve datum. Vermits de internationale wielerkalender voor dames minder druk bezet is, lijkt dat realistisch.

Nieuws

Plenaire vraag over de hervormingen van de brandweer

Onze brandweerlieden staan elke dag voor anderen klaar. Of het nu gaat om een woningbrand, een verkeersongeval of een medische interventie: zij zijn vaak als eersten ter plaatse wanneer mensen hulp nodig hebben. Dat engagement verdient niet alleen waardering, maar ook een beleid dat hen ondersteunt en versterkt.

Net daarom volg ik de geplande hervormingen van de brandweer van nabij op. Dat de regering werk wil maken van een modern personeelsbeleid is een goede zaak, maar de recente aankondiging van een staking van onbepaalde duur door de brandweervakbonden toont aan dat hervormingen alleen kunnen slagen wanneer er voldoende overleg en draagvlak is.

Plenaire vraag over de veiligheid van onze stations

Tijdens de plenaire vergadering van de Kamer bracht ik de veiligheid in en rond onze stations opnieuw onder de aandacht. Recente incidenten tonen aan dat stationsomgevingen nog te vaak geconfronteerd worden met geweld, overlast en criminaliteit. Wie de trein neemt, moet zich veilig kunnen verplaatsen. Dat mag geen discussiepunt zijn.

Werken aan Gentpoort gestart

Op maandag 15 juni 2026 start aannemer Persyn met de heraanleg van de kruispunten R30/Gentpoortstraat/N337 en N337/Nijverheidsstraat/Daverlostraat. Met dit grootschalige project willen het Agentschap Wegen en Verkeer, De Vlaamse Waterweg, Farys en Stad Brugge de verkeersveiligheid aan de Gentpoort aanzienlijk verbeteren. Het knooppunt geldt als een van de drukste en meest complexe verkeerspunten in de stad.