Medewerkers sneller ter plaatse met 'cargobikes'

Publicatiedatum

Tags

Brugge

Auteur

Bart Lambrecht

Deel dit artikel

Stad Brugge schakelt een versnelling hoger om wijken proper te houden. Met de inzet van zeven nieuwe elektrische cargobikes, zogenaamde ‘stints’, kunnen medewerkers sneller en efficiënter ingeschakeld worden op het terrein. Deze voertuigen worden verdeeld over het centrum en de verschillende deelgemeenten en zullen gebruikt worden voor het uitvoeren van diverse onderhoudstaken in de openbare ruimte.

De stad is volop bezig met de vernieuwing van het wagenpark van Openbaar Domein. Tijdens werkbezoeken in de verschillende deelgemeenten bleek dat er een tekort was aan geschikt vervoer om snel en doelgericht onderhoudswerkzaamheden uit te kunnen voeren. Dankzij deze elektrische cargobikes kunnen ploegen zich efficiënter verplaatsen en sneller ingrijpen waar nodig.

Een stint kan met een volle batterij 80 km rijden en wordt ingezet voor taken zoals het wieden van onkruid in bloemperken, bosmaaien, verwijderen van zwerfvuil, ledigen van afvalmanden en het uitvoeren van kleine herstellingen. Ze leveren een duidelijke meerwaarde in de dagelijkse werking van de dienst en dragen zichtbaar bij aan een proper straatbeeld.

Een elektrische cargobike kost 11.000 euro. Ze werden aangekocht via Gestroomd, het provinciale aankoopplatform voor duurzame voertuigen. Dit platform is een initiatief van de Vlaamse Streekintercommunales en heeft als doel lokale besturen te ondersteunen in hun vergroeningstraject, zowel door eenvoudige toegang tot een markt van duurzame vervoersoplossingen als door aanzienlijke kortingen via groepsaankopen.

Nieuws

Gevangenis Brugge staat te koken en te kraken: renovatie van 16 miljoen euro blijft in de koelkast

Zweterige celblokken in de zomer, stinkende medische afdelingen en een omheining die dringend aan vervanging toe is. De penitentiaire instelling in Brugge kampt met een indrukwekkende lijst infrastructurele problemen. Dat blijkt uit het antwoord van bevoegd minister Vanessa Matz op mijn parlementaire vraag. Ik vroeg de Regie der Gebouwen om duidelijkheid nadat de Commissie van Toezicht in haar jaarverslag van 2025 alarm sloeg. De rekening voor herstel loopt intussen op tot meer dan 16 miljoen euro, terwijl daarvoor vandaag geen budget voorhanden is. 

De gevangenis van Brugge is een van de grootste van het land, met plaats voor 612 gedetineerden. De instelling doet grotendeels dienst als arresthuis, beschikt over een psychiatrische annex en herbergt ook een vrouwenafdeling waar vrouwelijke gedetineerden hun kind tot de leeftijd van drie jaar bij zich mogen houden. Net die schaal en de intensieve bezetting wegen zwaar door op een gebouw dat stilaan zijn ouderdom laat voelen.

Plenaire vraag: Onze kinderen zijn geen verdienmodel voor Big Tech

Eindeloos scrollen, video's die vanzelf beginnen en algoritmes die precies weten wat je nog een minuutje langer laat kijken: het zijn allemaal trucs die gebruikers vasthouden en dwangmatig gebruik voeden. Voor volwassenen is dat al moeilijk te weerstaan. Van kinderen kunnen we dat helemaal niet verwachten.

Ik vind dat we onze kinderen daarom te makkelijk overlaten aan Big Tech. Die bedrijven verdienen geld aan hun aandacht. Als politiek horen wij die kinderen te beschermen.

Actualiteitsdebat over de brand in de Hoge Venen

De natuurbrand in de Hoge Venen van afgelopen zomer heeft nogmaals duidelijk gemaakt dat we moeten blijven inzetten op het versterken van onze weerbaarheid tegen allerhande risico’s. De regering heeft daarvan een belangrijk speerpunt gemaakt. De evaluatie van het incident moet dan ook worden aangegrepen om die aanpak verder te verfijnen.