Nieuwe federale regering

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

De nieuwe federale regering kreeg het vertrouwen van het parlement. In het regeerakkoord zijn heel wat cd&v-standpunten terug te vinden. 

We zorgen voor meer respect voor wie werkt, onderneemt en verantwoordelijkheid neemt.

 

Een overzicht van wat we beloofden en nu opgenomen is in het regeerakkoord dankzij cd&v:

- Meer netto voor wie werkt: minder belastingen op je loon. Hierdoor zal een alleenstaande op het einde van deze legislatuur tot 1.200 euro net per maand meer verdienen, een koppel tot 1.900 euro netto per maand.

- Geen koopkrachtverlies voor wie werkt: we beschermen de automatische indexering van mensen hun loon en pensioen.

- De lamp moet blijven branden: zekere en betaalbare energie door onze kerncentrales langer open te houden en te investeren in kleine modulaire reactoren.

- Eerlijke belastingen: Grote vermogens dragen meer bij zonder de doorsnee burger en KMO te raken

- Werkloosheid beperken in de tijd: we beperken de werkloosheidsuitkering tot 2 jaar, met vrijstelling voor 55-plussers.

- Meer blauw op straat: we verdubbelen het aantal wijkagenten en maken de job aantrekkelijker met een wijkpremie.

- we beschermen onze veiligheidsmensen: absolute nultolerantie voor geweld tegen onder andere brandweerlui, agenten, ambulanciers en ook leerkrachten.

- Gecontroleerde migratie en strenger terugkeerbeleid: minder asielzoekers dankzij de uitvoering van het Europees Migratiepact en door strenger op te treden tegen doorreizende asielzoekers

- Betere integratie van nieuwkomers: Integratie en Nederlands leren zijn verplicht om een permanent verblijf te krijgen. Wie Belg wil worden moet een nationaliteitsexamen afleggen.

- Extra investeren in onze gezondheidszorg: 5,4 miljard euro extra budget bovenop de inflatie. We zorgen voor minder ereloonsupplementen en garanderen onze topzorg.

- Betere combinatie werk en gezin: met ons familiekrediet zorgen we voor meer verlofdagen én een hogere vergoeding.

- minder wachtlijsten, meer huisartsen: We zorgen voor een huisarts in de buurt, overal in Vlaanderen.

- Betaalbare zorg: alleen nog remgeld betalen bij huisarts, tandarts, logopedist en kinesist.

- respect voor leven en dood: Geen abortus op 18 weken. We maken euthanasie bij vergevorderde dementie mogelijk.

Klik hier om het volledige regeerakkoord te lezen.

Nieuws

Opening van de nieuwe parking aan de Koolkerkse Steenweg

Aan de Koolkerkse Steenweg werd een nieuwe, duurzame parking aangelegd met 27 parkeerplaatsen, waaronder één voor personen met een handicap, en twee laadpalen voor elektrische voertuigen. De aanleg gebeurde door aannemer Vermandele.

Samen werken aan lokaal veiligheidsbeleid: in gesprek over de veiligheidskoffer

Veiligheid is en blijft een van de meest cruciale thema’s in het lokaal bestuur. Tijdens een online dialoogmoment met lokale besturen werd daarom de ‘veiligheidskoffer voor burgemeesters’ opnieuw onder de aandacht gebracht, met ruimte voor uitwisseling en praktijkgerichte feedback.

Buffer- en infiltratiezone in Fort van Beieren

Stad Brugge start met de aanleg van een buffer- en infiltratiezone langs de Fortbekeweg in het provinciaal domein Fort van Beieren. Het project maakt deel uit van het WaterLandSchap‑project Romboutswervepolder en wordt uitgevoerd in samenwerking met de Provincie West‑Vlaanderen.