Red Courts in de Gulden Kamer, Sint-Kruis

Publicatiedatum

Tags

Brugge

Auteur

Bart Lambrecht

Deel dit artikel

Stad Brugge heeft er een gloednieuwe sportplek bij: het eerste Belgian Red Courtveld, gerealiseerd in samenwerking met de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB). De Red Court is een minivoetbalveld waar iedereen gratis en zonder reservatie mag op komen voetballen. Het initiatief maakt deel uit van een bredere nationale uitrol waarbij de KBVB in de komende jaren in zo’n 40 steden en gemeenten gelijkaardige velden zal aanleggen.

Het nieuwe terrein, gelegen aan de Gulden Kamer, werd uitgerust met een moderne speelkooi, gratis wifi en kreeg een opvallende rode uitstraling. Ik ben zeer tevreden dat Brugge een nieuw Belgian Red Courtsveld heeft. Vanuit Openbaar Domein hebben we gezorgd voor de noodzakelijke voorzieningen op het terrein: de funderingen, de aanleg van het waterdoorlatende asfalt, de plaatsing van de fietsenstallingen en de aansluiting voor verlichting. Dit in combinatie met de aanleg van het kunstgrasveld, het Gulden Kamer veld drie dat we eerder al openden. De huidige velden op de Gulden Kamer konden de hogere bespeling niet aan en om snel te schakelen, vormden we veld drie om tot kunstgrasveld. Op die manier worden hier heel wat meer speelkansen geboden. Samen met de KBVB zijn we ons daarbij bewust van de positieve maatschappelijke impact van voetbal op de samenleving.

De maatschappelijke meerwaarde van het project wordt verder versterkt door de betrokkenheid van de Belgian Red Devils en de Red Flames. Twee bekende Brugse ex-Rode Duivels, zijnde Thomas Buffel en Timmy Simons, verbinden hun naam aan het veld, wat bijdraagt aan de zichtbaarheid en aantrekkingskracht van het initiatief. Investeren in sportinfrastructuur staat de komende zes jaar hoog op onze sportieve beleidsagenda. Dat we daarbij ondersteund worden door organisaties als de KBVB is erg positief. Bovendien zetten dit soort nieuwe initiatieven ook aan tot sporten en bewegen. De Red Court zit in een leuke kleur, ziet er hip uit en moedigt op die manier jong en oud aan om een balletje te trappen. Voor jongeren vormt het bovendien een echte spelprikkel die ook aanzet tot sociaal contact. Deze Red Court wordt een nieuwe plek van ontmoeting, plezier en groei. Voetbal verbindt, zoveel is zeker. We zijn dus erg opgezet met dit community-verhaal vanuit de Belgian Red Devils en Red Flames. Dat twee bekende Brugse ex-Rode Duivels hier hun naam aan koppelen, vergroot de interesse en nieuwsgierigheid naar dit project.

Nieuws

Medewerkers sneller ter plaatse met 'cargobikes'

Stad Brugge schakelt een versnelling hoger om wijken proper te houden. Met de inzet van zeven nieuwe elektrische cargobikes, zogenaamde ‘stints’, kunnen medewerkers sneller en efficiënter ingeschakeld worden op het terrein. Deze voertuigen worden verdeeld over het centrum en de verschillende deelgemeenten en zullen gebruikt worden voor het uitvoeren van diverse onderhoudstaken in de openbare ruimte.

Nieuw fietspad langs Moerkerkse Steenweg te Sint-Kruis

Stad Brugge is gestart met de aanleg van een nieuw dubbelrichtingsfietspad van 3 meter breed langs de Moerkerkse Steenweg tussen de Pijpeweg en Vierscharestraat. Dit project verhoogt de veiligheid voor fietsers en verbetert de bereikbaarheid tussen Brugge en de gemeentes Moerkerke en Vivenkapelle. De werken lopen tot het bouwverlof in juli 2025.

Zwembad marinebasis Zeebrugge stap dichter bij heropening voor Brugse verenigingen

Goed nieuws voor de Brugse zwem- en duikverenigingen! Na een parlementaire vraag aan de Minister van Binnenlandse Zaken is er een belangrijke stap gezet rond het gebruik van het zwembad op de marinebasis in Zeebrugge. Defensie heeft zich terug bereid getoond om mee te werken aan een gedeeld gebruik van hun prachtige infrastructuur. Ik ben zeer tevreden met de bereidheid van Defensie om mee te werken aan dit project. Deze doorbraak geeft opnieuw perspectief aan onze Brugse zwem- en duikverenigingen.