Terug sportstrand in zeebrugge deze zomer

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

De zomer komt eraan, wat betekent dat Sportdienst Brugge opnieuw inzet op het sportstrand in Zeebrugge. Sinds 15 juni is alles klaar en kun je genieten van een zomer vol sport, spel en plezier. Het sportstrand is de hele zomervakantie doorlopend open van 10.30 tot 17.30 uur en bevindt zich ter hoogte van het Badengebouw.

Op en rond het sportstrand valt elke dag iets te beleven. Je kunt er voetballen op een groot terrein of in de panna-kooi, je kunt er baseball, kubb, petanque, beachvoetbal of -tennis, … spelen. Er staan fitnesstoestellen waarop je kunt trainen. Onze strandmonitoren organiseren ook regelmatig recreatieve tornooitjes voor kleine groepjes met leuke prijzen. We werken in dat kader voor het eerst samen met de mensen van Studio Fit, een Brugs bedrijf dat hun klanten sport en beweging op maat aanbiedt. Wil je zelf een tornooitje of wedstrijd organiseren, de strandanimatoren helpen je graag. Ze staan ook paraat voor jongere kinderen met leuke strandspelletjes. Onze uitleendienst is bovendien uitgerust met heel wat materiaal: voetballen, beachvolleyballen, baseballsets, petanquesets, frisbees, partijhesjes, beachpallets, kubbsets … Je kunt ze gratis ontlenen. Scholen kunnen het sportstrand ook reserveren via onze vernieuwde stedelijke website.  

Deze zomer staan traditioneel ook heel wat activiteiten en evenementen gepland. In samenwerking met het Zeebrugse Feestcomité worden opnieuw fortenbouwwedstrijden, schattenjacht en strandbloemenwedstrijden georganiseerd. In juli en augustus staan krachtbaltornooien gepland. Op vrijdag 5 juli staat de strandloop op het programma, op zaterdag 13 juli kun je de zee in voor de Sportzot North Sea Swim Challenge. Voor beide events moet je inschrijven (www.olympicbrugge.be/strandloop - www.langereizwemmers.be). Alles werd gebundeld in een handige folder die je onder meer vindt in het Badengebouw.’

In het Badengebouw aan het sportstrand is er een reddingspost. De redders zijn sinds 15 juni tot en met 15 september elke dag aanwezig van 10.30 tot 18.30 uur.  In het Badengebouw zijn er douches, toiletten en een EHBO-lokaal. De zone rond het Badengebouw en sportstrand is, net zoals vorig jaar, rookvrij. Beachflags bakenen de zone af. In de kabine van Natuureducatie vind je een tentoonstelling over het zeeleven. Van 1 juli tot en met 31 augustus kunnen mensen met mobiliteitsproblemen terecht bij de collega’s van Zon, Zee, Zorgeloos. Ze brengen je zelfs tot aan de waterlijn.

Info www.brugge.be/sportstrand

Nieuws

Actuadebat over de brand in de Hoge Venen

Gevangenis Brugge staat te koken en te kraken: renovatie van 16 miljoen euro blijft in de koelkast

Zweterige celblokken in de zomer, stinkende medische afdelingen en een omheining die dringend aan vervanging toe is. De penitentiaire instelling in Brugge kampt met een indrukwekkende lijst infrastructurele problemen. Dat blijkt uit het antwoord van bevoegd minister Vanessa Matz op mijn parlementaire vraag. Ik vroeg de Regie der Gebouwen om duidelijkheid nadat de Commissie van Toezicht in haar jaarverslag van 2025 alarm sloeg. De rekening voor herstel loopt intussen op tot meer dan 16 miljoen euro, terwijl daarvoor vandaag geen budget voorhanden is. 

De gevangenis van Brugge is een van de grootste van het land, met plaats voor 612 gedetineerden. De instelling doet grotendeels dienst als arresthuis, beschikt over een psychiatrische annex en herbergt ook een vrouwenafdeling waar vrouwelijke gedetineerden hun kind tot de leeftijd van drie jaar bij zich mogen houden. Net die schaal en de intensieve bezetting wegen zwaar door op een gebouw dat stilaan zijn ouderdom laat voelen.

Plenaire vraag: Onze kinderen zijn geen verdienmodel voor Big Tech

Eindeloos scrollen, video's die vanzelf beginnen en algoritmes die precies weten wat je nog een minuutje langer laat kijken: het zijn allemaal trucs die gebruikers vasthouden en dwangmatig gebruik voeden. Voor volwassenen is dat al moeilijk te weerstaan. Van kinderen kunnen we dat helemaal niet verwachten.

Ik vind dat we onze kinderen daarom te makkelijk overlaten aan Big Tech. Die bedrijven verdienen geld aan hun aandacht. Als politiek horen wij die kinderen te beschermen.