Verlenging contracten sportmanifestaties

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Stad Brugge bekrachtigt haar ambities als wielerstad. Ze verlengt haar overeenkomsten voor de wielerwedstrijden Brugge-De Panne en de Elfstedenronde. Ook de Brugse marathon blijft minstens tot 2025 op de internationale loopkalender.

Het WK Wielrennen is net gepasseerd in Brugge, de start van de Ronde van Vlaanderen komt in 2023 terug. De Stad verlengt nu ook de samenwerkingen met KVC De Panne Sportief en met Golazo Sports voor respectievelijk de Classic Brugge - De Panne voor mannen en vrouwen, de Elfstedenronde en de Great Bruges Marathon.

Met beide partners hadden we een overeenkomst van vijf jaar die in 2022 afloopt. Toen we die samenwerkingen evalueerden, stelden we vast dat deze evenementen een mooie meerwaarde vormen voor Brugge. De Classic Brugge - De Panne heeft zichzelf de voorbije vier jaren heruitgevonden. De mannenkoers kreeg een andere plaats op de voorjaarskalender en kent nu een specifiek karakter en gezicht. De vrouwenkoers, eveneens op World Tourniveau, is een van de grootste wedstrijden voor vrouwen in ons land, die eveneens spektakel oplevert in de Moeren. We verlengen die samenwerking daarom tot en met 2026.

Met Golazo Sports worden de Elfstedenronde en de Great Bruges Marathon verder gezet. 

 Het Brugse stadsbestuur onderstreept zo haar ambities voor sport. Het is ook een middel om onze stad nationaal en internationaal in beeld te brengen. We herinneren ons nog de fantastische Brugge-beelden tijdens het WK Wielrennen, die de wereld rondgingen. Ook Brugge- De Panne en de Elfstedenronde komen live op tv, in België maar ook daarbuiten. Da’s een enorme kans, zeker na corona.

In de overeenkomsten werden daarnaast ook enkele kleinere aanpassingen doorgevoerd. We namen op dat de organisatoren nauwer betrokken worden in de bewonerscommunicatie voor deze evenementen. We doen daar zelf inspanningen voor, maar zien dat als een gedeelde verantwoordelijkheid. Daarnaast willen we ook de jeugd betrekken bij het wielrennen, met een initiatie na de start van de heren bij Brugge- De Panne. Bij de Elfstedenronde voorzien we meet-and-greets voor enkele jongere wielerfans met de winnaar. We willen dus alle Bruggelingen verder warm maken om zelf van de fiets en de wielersport te genieten in eigen stad.

Nieuws

Vijver Koude Keuken gezuiverd

De vijver van de Koude Keuken is een populaire plek voor vissers dankzij de vele karpers. Ook de Brugse IJsberen nemen er wekelijks een frisse duik, en Duikclub RDS gebruikt de vijver als oefenterrein. Na grondig onderzoek neemt Stad Brugge nu maatregelen om de waterkwaliteit te verbeteren. In totaal wordt 4.500 kilogram coccolietenkrijt met een stadsboot over het water verspreid.

 

Wiletjesplezier: pumptrack on tour

Stad Brugge blijft inzetten op buitenspeelplezier en sport met een mobiele pumptrack: een golvend parcours dat jong en oud uitnodigt om op een leuke en sportieve manier te bewegen. In juni staat de pumptrack opgesteld in het Sint-Donaaspark in Zeebrugge. Daarna reist ze verder naar andere Brugse wijken, waar ze telkens een maand blijft staan. Met deze installatie wil de stad kinderen en jongeren aanmoedigen om meer buiten te spelen.

 

Nieuwe looproutes in Sint-Michiels

Brugge heeft er drie nieuwe ‘Loopbanen’ bij: bewegwijzerde routes van Sport Vlaanderen, gelegen in de buurt van het station aan de kant van Sint-Michiels. Deze routes — een groene lus van 1,7 kilometer, een blauwe van 4,2 kilometer en een oranje van 7 kilometer — zijn ideaal voor werknemers van omliggende bedrijven en overheidsdiensten, maar ook voor studenten van de nabijgelegen (hoge)scholen.