Wiletjesplezier: pumptrack on tour

Publicatiedatum

Tags

Brugge

Auteur

Bart Lambrecht

Deel dit artikel

Stad Brugge blijft inzetten op buitenspeelplezier en sport met een mobiele pumptrack: een golvend parcours dat jong en oud uitnodigt om op een leuke en sportieve manier te bewegen. In juni staat de pumptrack opgesteld in het Sint-Donaaspark in Zeebrugge. Daarna reist ze verder naar andere Brugse wijken, waar ze telkens een maand blijft staan. Met deze installatie wil de stad kinderen en jongeren aanmoedigen om meer buiten te spelen.

 

Een pumptrack is een gesloten parcours met bochten en heuvels waarop je kunt fietsen, steppen, skaten of skeeleren. Door het strekken en buigen van armen en benen ontstaat een ‘pompende’ beweging waarmee je snelheid opbouwt. Het parcours is niet alleen uitdagend en leuk voor kinderen, maar helpt ook bij het verbeteren van evenwicht, coördinatie en conditie. Zowel beginners als ervaren sporters kunnen er hun energie kwijt. Op vorige locaties bleek de binnencirkel van de pumptrack zelfs spontaan dienst te doen als voetbalveldje, wat illustreert hoe uitnodigend deze infrastructuur is voor spel en beweging.

De pumptrack werd tweedehands aangekocht door de Jeugddienst en de Sportdienst van de stad. De dienst Openbaar Domein zorgt voor de plaatsing en verplaatsing. Door te investeren in een eigen exemplaar in plaats van er een te huren, kan de stad de pumptrack langdurig op één locatie laten staan en efficiënt verplaatsen binnen Brugge. Zo wordt het bereik groter en kunnen meer kinderen en jongeren worden geprikkeld om buiten actief te zijn.

De pumptrack is laagdrempelig en geschikt voor iedereen op wieltjes: van BMX’ers tot skaters. Ze draagt bij aan een publieke ruimte waar jongeren elkaar kunnen ontmoeten, zich kunnen uitleven en vooral: plezier maken. Het project toont hoe sport en beweging tot in de wijken worden gebracht.

Deze mobiele installatie maakt deel uit van het Buitenspeeljaar, het initiatief van Stad Brugge in het kader van het Vlaamse buitenspeelplan om kinderen aan te moedigen meer buiten te spelen. Op www.brugge.be/buitenspeeljaar staat een actuele kalender met gratis buitenactiviteiten, georganiseerd door de stad en haar partners. Die kalender wordt voortdurend aangevuld, zodat gezinnen steeds opnieuw inspiratie kunnen opdoen.

De pumptrack blijft tot vrijdag 27 juni 2025 in het Sint-Donaaspark in Zeebrugge en verhuist daarna naar de Koude Keuken in Sint-Andries.

Meer info: www.brugge.be/buitenspeeljaar

Nieuws

Vijver Koude Keuken gezuiverd

De vijver van de Koude Keuken is een populaire plek voor vissers dankzij de vele karpers. Ook de Brugse IJsberen nemen er wekelijks een frisse duik, en Duikclub RDS gebruikt de vijver als oefenterrein. Na grondig onderzoek neemt Stad Brugge nu maatregelen om de waterkwaliteit te verbeteren. In totaal wordt 4.500 kilogram coccolietenkrijt met een stadsboot over het water verspreid.

 

Nieuwe looproutes in Sint-Michiels

Brugge heeft er drie nieuwe ‘Loopbanen’ bij: bewegwijzerde routes van Sport Vlaanderen, gelegen in de buurt van het station aan de kant van Sint-Michiels. Deze routes — een groene lus van 1,7 kilometer, een blauwe van 4,2 kilometer en een oranje van 7 kilometer — zijn ideaal voor werknemers van omliggende bedrijven en overheidsdiensten, maar ook voor studenten van de nabijgelegen (hoge)scholen.

 

Hondenloopzone Cathemgoed geopend!

Heel wat Bruggelingen vragen naar de inrichting van hondenloopzones. Om aan die groeiende behoefte te voldoen, streeft de Stad Brugge ernaar om in elke deelgemeente minstens één hondenloopzone te voorzien. Met de opening van een nieuwe hondenloopzone in het Cathemgoed in Dudzele komt de stad opnieuw een stap dichter bij die doelstelling.