Arbeidsongevallen met dienstwapens tot minimum beperken

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Vorig jaar waren er 19 incidenten met dienstwapens bij de federale en lokale politie. Gemiddeld waren er de voorbije 5 jaar 21 arbeidsongevallen waarbij dienstwapens betrokken waren.

Uit recente cijfers die ik opvroeg blijkt dat er in 2023 19 incidenten waren waarbij onopzettelijk geschoten werd met een dienstwapen. De voornaamste redenen zijn verkeerd gebruik en niet-naleving van de correcte procedure. In de laatste 5 jaar waren er 105 arbeidsongevallen met een dienstwapen bij de federale politie. Bij 4 daarvan ging het in de voorbije 2 jaar over ernstige verwondingen (zonder levensgevaar).

Met een gemiddelde van 21 arbeidsongevallen per jaar zijn de cijfers hoog. Elk jaar opnieuw gebeuren er incidenten met vuurwapens bij de politie. Ik blijf de situatie opvolgen.

Sinds september 2018 mag de politie alleen nog oefenwapens gebruiken tijdens opleidingen en trainingen. Dat toont aan dat we lessen trekken uit de cijfers. Toch moeten we proberen het aantal arbeidsongevallen met vuurwapens verder tot een minimum te beperken.

 

Nieuws

Vijver Koude Keuken gezuiverd

De vijver van de Koude Keuken is een populaire plek voor vissers dankzij de vele karpers. Ook de Brugse IJsberen nemen er wekelijks een frisse duik, en Duikclub RDS gebruikt de vijver als oefenterrein. Na grondig onderzoek neemt Stad Brugge nu maatregelen om de waterkwaliteit te verbeteren. In totaal wordt 4.500 kilogram coccolietenkrijt met een stadsboot over het water verspreid.

 

Wiletjesplezier: pumptrack on tour

Stad Brugge blijft inzetten op buitenspeelplezier en sport met een mobiele pumptrack: een golvend parcours dat jong en oud uitnodigt om op een leuke en sportieve manier te bewegen. In juni staat de pumptrack opgesteld in het Sint-Donaaspark in Zeebrugge. Daarna reist ze verder naar andere Brugse wijken, waar ze telkens een maand blijft staan. Met deze installatie wil de stad kinderen en jongeren aanmoedigen om meer buiten te spelen.

 

Nieuwe looproutes in Sint-Michiels

Brugge heeft er drie nieuwe ‘Loopbanen’ bij: bewegwijzerde routes van Sport Vlaanderen, gelegen in de buurt van het station aan de kant van Sint-Michiels. Deze routes — een groene lus van 1,7 kilometer, een blauwe van 4,2 kilometer en een oranje van 7 kilometer — zijn ideaal voor werknemers van omliggende bedrijven en overheidsdiensten, maar ook voor studenten van de nabijgelegen (hoge)scholen.