Betoging Extinction Rebellion

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Afgelopen zaterdag vond de veelbesproken betoging plaats van Extinction Rebellion, een actiegroep voor het klimaat. In tegenstelling tot de demonstraties van de zogenaamde klimaatspijbelaars verliep deze betoging anders. De betogers bevonden zich in delen van de neutrale zone, waar betogingen niet zijn toegelaten, probeerden daar de tuinen van het Koninklijk Paleis te bezetten en maakten op het Koningsplein de doorgang van het openbaar vervoer onmogelijk.

De politie zag zich dan ook genoodzaakt in te grijpen en heel wat actievoerders op te pakken. Al snel verspreiden er zich op sociale media beelden en getuigenissen die zouden kunnen wijzen op buitensporig geweld vanwege de ordediensten.

Ik vroeg de minister wie de verantwoordelijkheid draagt voor het bewaren van de openbare orde bij dit soort manifestaties in Brussel en hoe het komt dat de neutrale zone bij de betoging blijkbaar niet absoluut neutraal was. Verder vroeg ik ook, indien er sprake zou zijn van buitensporig geweld, om dit te onderzoeken en op te volgen.

Nieuws

Fietsersbrug Kolvestraat

Stad Brugge keurde de gunning van een nieuwe fietsersbrug over de Kolvestraat goed. Hiermee wordt een gevaarlijk kruispunt aangepakt. De brug maakt een veilige oversteek mogelijk over de drukke Kolvestraat, een knelpunt op de route tussen Brugge en Zeebrugge. Hiermee krijgt de fietssnelweg F31 een cruciale, belangrijke verbinding tussen het bedrijventerrein Blauwe Toren en het havengebied in Zeebrugge. Provincie West-Vlaanderen is trekker en grootste partij in dit dossier.

 

Speelplein 't Leitje Ver-Assebroek geopend

In Ver-Assebroek kreeg het speelplein ’t Leitje een serieuze make-over. Tot voor kort stond er hier een speeltoestel, wat bomen en struiken. De oppervlakte van 1030 m² werd volledig hertekend en ingevuld. Voortaan is er voor elk wat wils: voor peuters tot kinderen van de lagere school. Het plein kreeg naast nieuwe speeltoestellen ook kleurrijk meubilair en uitnodigende zones. Door de uitbreiding van de wijk met nieuwe woningen groeide de nood aan een eigentijds en gevarieerd speelaanbod. Deze heraanleg speelt hier perfect op in.

Vervuilde sites De Lijn en Knapen worden aangepakt

Stad Brugge neemt zelf het initiatief om twee vervuilde terreinen versneld aan te pakken: de voormalige stelplaats van De Lijn in Assebroek en de site Knapen in Zeebrugge. Op beide locaties komt op termijn een nieuw park, maar eerst is bodemsanering nodig. Voor de praktische en administratieve uitvoering werkt de stad samen met Tersana vzw.