Nieuwe museumhal in de binnenstad

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Brusk is het winnende ontwerp van de nieuwe museumhal. Het ontwerp is een samenwerking tussen Robrecht en Daem, gekend van het concertgebouw,  en Saelens architecten die het rijksarchief op de Predikherenrei ontworpen hebben en de ABC-toren in Zeebrugge.

Momenteel is er maar plaats om 10% van onze Vlaamse primitieven uit te hangen. De bouw van een nieuwe museumhal was dus noodzakelijk. De nieuwe museumhal komt op de site van het Sint-Andreasinstituut Garenmarkt in de binnenstad.  Het wordt een  ecologisch, multifunctioneel gebouw, iets moderns in onze historische binnenstad.

Op de eerste verdieping komen twee tentoonstellingsruimtes die ook elk apart kunnen gebruikt worden.  Daarnaast komt beneden een educatieve ruimte en een auditorium. Er komt ook een opening naar het Groeningemuseum waardoor er een kunstenpark kan komen. Dit park zal voor iedereen toegankelijk zijn.

Er wordt nu snel werk gemaakt van de omgevingsvergunning in overleg met alle betrokkenen en omwonenden.

Nieuws

Universiteit Gent en Brugge = pioniers in stadsgroen

Stad Brugge neemt samen met de Universiteit Gent deel aan het Europees project Klimaatrobuust StadsGroen met proefaanplantingen in Beisbroek. Tussen de E40 en de Beisbroekdreef worden de laatste resterende akkers beplant, goed voor een oppervlakte van ongeveer 10 hectare. Het project bestaat uit zeven proefvlakken, de meeste met een oppervlakte van ongeveer 1 hectare. De proefvlakken worden aangelegd met verschillende technieken en soorten, om de groeistadia van diverse bomen en struiken met elkaar te kunnen vergelijken.

Parlementair medewerker gezocht!

Op zoek naar een boeiende en uitdagende job in het hart van de politiek? 🏛️ Ben je een organisatorisch talent met gevoel voor communicatie 🗣️ en bouw je graag een sterk netwerk uit? 🌐 Solliciteer dan en wie weet word je binnenkort mijn nieuwe parlementair medewerker. Ken je iemand die hiervoor in aanmerking komt, stuur dan gerust door. Bedankt! 🤝 Meer info: https://www.cdenv.be/vacature_parlementair_medewerker_franky_demon

Omgevingsaanleg heemkundig documentatiecentrum De Zorghe

De omgeving van het heemkundig documentatiecentrum De Zorge aan de Moerkerkse Steenweg 194 (Sint-Kruis) heeft een grondige vernieuwing ondergaan. Zowel de riolering, de verharding als de groenzones werden volledig opgefrist, wat resulteert in een toegankelijke, moderne en uitnodigende ruimte.