Voorstelling site Veemarkt in Sint-Michiels

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

In augustus 2019 werd de veemarktactiviteit op de site stopgezet en zorgde het verdwijnen van deze functie voor nieuwe opportuniteiten. Vanuit de stad waren we al langer vragende partij voor een totale reconversie van de site. Want, als we eerlijk zijn, behalve de zondagsmarkt en bij voetbalwedstrijden, als het plein dienst doet als parking, ligt de site er toch verlaten bij.

Omwille van de strategisch ligging, dicht aan de kerk van sint-Michiels, en de grootte van de site stelden we als stad dan ook voor om een masterplan op te maken voor een nieuwe invulling waarbij een mix van functies kan worden samengebracht. Hiervoor gingen de stad en de ontwikkelaar samen aan tafel zitten.

Dankzij dit dialogerend vergunningenbeleid gingen we in juli 2020 principieel akkoord met het masterplan dat voorzag in tien nieuwe gebouwen. Doorslaggevend voor ons wat de mix van wonen, werken, handel en diensten in combinatie met een centrale groene ruimte én – niet onbelangrijk- het behoud van een plek voor de wekelijkse zondagsmarkt. Een mooi voorbeeld hiervan zijn de 7 KMO-units op het gelijkvloers en 12 duplex-appartementen erboven. Dit toont aan waar we naartoe willen met zuinig ruimtegebruik.

In deze eerste fase zullen er vier gebouwen gerealiseerd worden waaronder een nieuwe overdekte markthal en zal het marktplein ook aangelegd worden. Deze eerste fase omvat direct ook een ondergronds  parking die alle gebouwen met elkaar zal verbinden om de parkeeroverlast in de omgeving te beperken.

Ook de marktbezoekers zullen gratis gebruik kunnen maken van de 325 publieke parkeerplaatsen waar ik altijd voor geijverd heb.

Deze nieuwe hal zal iets kleiner zijn dan de originele hal, maar zal ook een rol spelen tijdens de wekelijkse zondagsmarkt. De hal kan worden ingezet op andere momenten om van de Veemarkt site een levendig stadsdeel te maken.

Langs de Koningin Astridlaan komen twee nieuwe gebouwen met zowel woningen en kantoren, maar ook een Albert Heijn en wat kleinere horecazaken. Om wat dynamiek en sfeer te brengen.

Hierdoor zal het straatbeeld langs de Koningin Astridlaan binnen enkele jaren een compleet nieuw en verbeterd uiterlijk krijgen.

 

 

Nieuws

Medewerkers sneller ter plaatse met 'cargobikes'

Stad Brugge schakelt een versnelling hoger om wijken proper te houden. Met de inzet van zeven nieuwe elektrische cargobikes, zogenaamde ‘stints’, kunnen medewerkers sneller en efficiënter ingeschakeld worden op het terrein. Deze voertuigen worden verdeeld over het centrum en de verschillende deelgemeenten en zullen gebruikt worden voor het uitvoeren van diverse onderhoudstaken in de openbare ruimte.

Nieuw fietspad langs Moerkerkse Steenweg te Sint-Kruis

Stad Brugge is gestart met de aanleg van een nieuw dubbelrichtingsfietspad van 3 meter breed langs de Moerkerkse Steenweg tussen de Pijpeweg en Vierscharestraat. Dit project verhoogt de veiligheid voor fietsers en verbetert de bereikbaarheid tussen Brugge en de gemeentes Moerkerke en Vivenkapelle. De werken lopen tot het bouwverlof in juli 2025.

Zwembad marinebasis Zeebrugge stap dichter bij heropening voor Brugse verenigingen

Goed nieuws voor de Brugse zwem- en duikverenigingen! Na een parlementaire vraag aan de Minister van Binnenlandse Zaken is er een belangrijke stap gezet rond het gebruik van het zwembad op de marinebasis in Zeebrugge. Defensie heeft zich terug bereid getoond om mee te werken aan een gedeeld gebruik van hun prachtige infrastructuur. Ik ben zeer tevreden met de bereidheid van Defensie om mee te werken aan dit project. Deze doorbraak geeft opnieuw perspectief aan onze Brugse zwem- en duikverenigingen.