Nieuwe looproute 'Kasteelbossen loopomloop'

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Het aantal joggers en hardlopers in en rond Brugge kende de laatste jaren een sterke groei. Daarom maakt de Stad nu i.s.m. de provincie werk van een nieuwe grote looproute die de domeinen Tudor, Beisbroek en Tillegem verbindt. Ze krijgt de naam ‘Kasteelbossen loopomloop’.

Naast het bestendigen van de looproutes in Ryckevelde en Bulskampveld was het inrichten van een natuurloop in de bosgordel ten zuiden van Brugge al een prioritaire doelstelling in het beleidsprogramma. En nu Corona nog meer mensen aanzet tot joggen en lopen is er vanuit diverse overheden versneld ingezet op een loopomloop met meerdere lussen in de drie natuurdomeinen Tudor, Beisbroek en Tillegem.

Om de wildgroei van initiatieven en bewegwijzeringtechnieken tegen te gaan, voor de duidelijkheid en uniformiteit bij de sporter en voor een gegarandeerde kwaliteit was een gecoördineerde en planmatige aanpak noodzakelijk.

De Provincie West-Vlaanderen, Sport Vlaanderen, Gemeente Jabbeke, Gemeente Zedelgem deden intussen samen met de Stad Brugge voorbereidend werk om die nieuwe grote looproute met de nieuwe naam Kasteelbossen loopomloop te realiseren. 

Met de uitbouw van een loopnetwerk wil de Sportdienst en Sport Vlaanderen een kwalitatief hoogstaande loopinfrastructuur aanbieden die zowel aan de verwachtingen van een recreant als aan die van een geoefende sporter of atleet kan voldoen.

Om de Kasteelbossen loopomloop aantrekkelijk te maken voor zowel de individuele loper alsook voor families die samen willen genieten, zijn er twee aanlooproutes naar de loopomloop gecreëerd vanuit ‘bekende plaatsen'. Je kan vertrekken vanuit Lago Olympia en sportcentrum Xaverianen, waar je kan parkeren, je omkleden en/of douchen en iets eten en/of drinken.”

De Stad wil echter ook niet zomaar een looproute inrichten, maar wel een voldoende kwalitatieve uitgepijlde route met een duidelijke infodrager aan de startplaatsen en een uniforme bewegwijzering langs het parcours, zodat het voor de lopers te allen tijde duidelijk is. De bewegwijzeringsborden en palen worden aangeleverd door Sport Vlaanderen. De plaatsbepaling wordt door de Sportdienst doorgegeven aan Openbaar Domein die zal instaan voor de plaatsing ervan. De opening van de nieuwe loopomloop en de 2 aanlooproutes wordt voorzien voor eind mei 2021.

Nieuws

Start werken heraanleg speelplein Paul Gilsonstraat

Het speelplein van 7.500 m² wordt volledig vernieuwd en wordt de eerste grote inclusieve speelruimte van Brugge, waar kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. De bestaande speeltoestellen – waarvan de meeste het einde van hun levensduur hebben bereikt – worden grotendeels verwijderd. Eén centrale klimtoren blijft behouden. Het terrein wordt heringericht met nieuwe paden in roodbruine halfverharding, met breedtes van 1,5 tot 3 meter, zodat rolstoelgebruikers en slechtziende kinderen zich veilig en zelfstandig kunnen verplaatsen. Een houten vlonder in de zandzone maakt het mogelijk dat ook kinderen in een rolstoel de speeltoestellen in het zand kunnen bereiken.

Stad Brugge neemt onderhoudstaken op belangrijke gewestwegen over

Stad Brugge stelde enkele aannemers aan om een aantal onderhoudstaken op te nemen op verschillende gewestwegen op haar grondgebied. Het gaat onder meer om het onderhoud van groenzones, het verwijderen van zwerfvuil, veegwerken, kolkenreiniging en boombeheer. Met deze overdracht wil de Stad zorgen voor eenzelfde proper straatbeeld op zowel gemeente- als gewestwegen.

 

Kinderboerderij De Zeven Torentjes krijgt vernieuwde verharding

Stad Brugge investeert verder in een kwalitatieve en duurzame inrichting van het openbaar domein met de heraanleg van de verharding aan Kinderboerderij De Zeven Torentjes. Met deze werkzaamheden wil de Stad niet alleen de infrastructuur verbeteren, maar ook inspelen op de hedendaagse uitdagingen rond waterbeheer.