In dialoog met politievakbonden

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Onze politiemensen zetten zich elke dag met gevaar voor eigen leven in voor de veiligheid van anderen. De taken van de politie zijn bovendien sinds het ontstaan van de Geïntegreerde Politie 20 jaar geleden enkel maar toegenomen en complexer geworden. Daartegenover stond een jarenlange stilstand in het loonstatuut. Een nieuw sectoraal akkoord, met een structurele loonsverhoging, drong zich wat onze fractie betreft dan ook op. Ik ben dan ook tevreden dat de minister van Binnenlandse Zaken erin is geslaagd met de twee grootste bonden een dergelijk akkoord te sluiten.

Die loonsverhoging komt er dus en wordt volledig doorgevoerd. Maar wel gefaseerd over drie jaar en dat pas vanaf 1 oktober van dit jaar in plaats van 1 januari. Onze fractie heeft al regelmatig herhaald dat ook wij dat liever anders hadden gezien, net zoals de minister van Binnenlandse Zaken. De regering heeft echter keuzes moeten maken binnen de budgettaire context van dat moment. Ook het onbegrip over het versneld uitdoven van de NAVAP begrijpen we. Net daarom hopen we dat er snel duidelijkheid komt over een regeling voor de pensioenen van de zware beroepen. Het kan niet zo zijn dat enkel aan de politie gevraagd wordt om langer te werken. Er moet sprake zijn van een harmonisatie met de andere statuten.

Geweld tegen de politiediensten blijft actueel. Eind vorig jaar publiceerde de minister van Binnenlandse Zaken een nieuwe omzendbrief betreffende geweld tegen de politie. Er wordt voorzien in een definitie van wat onder geweld dient te worden verstaan en er wordt gewezen op de registratie via de tool MISI. Er wordt ook voorzien in een mededeling van gegevens aan de politievakbonden in het kader van het Hoog Overlegcomité voor de politiediensten. 

De minister kwam onlangs naar buiten met ambitieuze plannen om het politielandschap en het politieonderwijs te hervormen. Plannen die wij als fractie ondersteunen. Wij geloven dat ze noodzakelijk zijn om ook naar de toekomst toe kwalitatieve politiezorg te kunnen blijven garanderen. 

Nieuws

90.000 bloemen sieren de stad

Brugge trekt haar zomerkleed aan: vanaf begin mei fleurt de stad opnieuw op met duizenden kleurrijke bloemen die het straatbeeld maandenlang zullen verfraaien. Achter deze jaarlijkse bloemenpracht gaat een grondige voorbereiding vooraf van de stadsmedewerkers van Stad Brugge. Met al deze inspanningen wordt Brugge ook deze zomer weer een uitnodigende plek voor inwoners, bezoekers én passanten.

Autodiefstallen zitten in de lift: meer wijkagenten betekenen meer ogen en oren.

Het aantal diefstallen uit of aan voertuigen is de afgelopen jaren aanzienlijk gestegen, dit blijkt uit cijfers die ik recentelijk opvroeg aan Minister van Binnenlandse Zaken. Tussen 2020 en 2023 is het aantal geregistreerde diefstallen uit voertuigen in België gestegen met maar liefst 8.390 incidenten. In 2023 werden er uiteindelijk 41.878 feiten geregistreerd. In het eerste trimester van 2024 waren dit al 9.069 incidenten. De toename van het aantal diefstallen is zorgwekkend. We moeten dringend werk maken van een verhoogd aantal wijkagenten om deze opmars in te dijken. 

Red Courts in de Gulden Kamer, Sint-Kruis

Stad Brugge heeft er een gloednieuwe sportplek bij: het eerste Belgian Red Courtveld, gerealiseerd in samenwerking met de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB). De Red Court is een minivoetbalveld waar iedereen gratis en zonder reservatie mag op komen voetballen. Het initiatief maakt deel uit van een bredere nationale uitrol waarbij de KBVB in de komende jaren in zo’n 40 steden en gemeenten gelijkaardige velden zal aanleggen.