Nieuw muziekcentrum Cactus langs Bargeweg

Publicatiedatum

Auteur

Franky Demon

Deel dit artikel

Het College besliste op 18 mei 2020 over enkele wijzigingen in de eerder vergunde plannen  voor het bouwen van een nieuwe club en concertzaal ‘Cactus Club’ met bijhorende functies zoals kantoren en café. Daarnaast werd ook de omgevingsaanleg vergund.

In 2018 werd al een stedenbouwkundige vergunning afgeleverd voor het bouwen van een nieuw muziekcentrum ‘Cactus Club’ met bijhorende functies. Omwille van verschillende redenen moest nog een nieuwe omgevingsaanvraag worden aangevraagd. Zo werd in het verleden het milieuluik nog niet behandeld, en dat is noodzakelijk bij de exploitatie van een nieuwe concertzaal en café. Het milieuluik gaat o.a. over het lozen van huishoudelijk afvalwater, koelinstallaties en het geluidsniveau.

Ten opzichte van het oorspronkelijke plan wilde Cactus ook een kleine herverdeling van de interne ruimten en wou men ander materiaal gebruiken voor de gevel van het gebouw ten opzicht van de oorspronkelijk vergunde toestand. In plaats van het gebouw op te trekken in een lichtgrijs architectonisch gestort beton wordt het buitenschrijnwerk nu voorzien van bardagepanelen in een goud/champagnekleur voor het bovenste deel van het gebouw, onderaan blijft het beton behouden.

Een belangrijk aspect binnen deze aanvraag is de omgevingsaanleg, deze werd immers uit de vorige vergunning gesloten. Met de huidige aanvraag werd wel in dialoog getreden met de stad om tot een gedragen omgevingsaanleg te komen.

In het kader van de komst van het nieuwe muziekcentrum werd beslist om De Bargeweg heraan te leggen met nieuwe riolering en een vernieuwing van de asfaltverharding. Om het extra fietsverkeer die de nieuwe concertzaal met zich mee zal brengen veilig te laten verlopen is ook een heraanleg van het fietspad tussen de R30 en het bestaande vrij liggende fietspad noodzakelijk. Het fietspad zal verbreed worden en er komt een verkeersplatform zodat auto’s moeten afremmen waar de voetgangers en fietsers de baan zullen moeten oversteken om tot bij het muziekcentrum te komen. Ik ben blij dat we eindelijk naar een volgende fase kunnen met het nieuwe muziekcentrum.

Nieuws

Werken aan Gentpoort gestart

Op maandag 15 juni 2026 start aannemer Persyn met de heraanleg van de kruispunten R30/Gentpoortstraat/N337 en N337/Nijverheidsstraat/Daverlostraat. Met dit grootschalige project willen het Agentschap Wegen en Verkeer, De Vlaamse Waterweg, Farys en Stad Brugge de verkeersveiligheid aan de Gentpoort aanzienlijk verbeteren. Het knooppunt geldt als een van de drukste en meest complexe verkeerspunten in de stad.

Troostplek staat stil bij overleden papa's

Stad Brugge creëert troostplek op Vaderdag om overleden vaders te herdenken

Naar aanleiding van Vaderdag richt Stad Brugge van 10 tot en met 17 juni 2026 een tijdelijke troost- en herdenkingsplek in op de begraafplaats van Sint-Pieters. Met dit initiatief wil de stad overleden vaders letterlijk in de bloemen zetten en bezoekers een warme, serene plek bieden om stil te staan bij herinneringen aan een dierbare vaderfiguur.

Waterpraatpaal praat met kinderen over de Reitjes

Binnen het Europese project Waterwijs ontwikkelde Stad Brugge een innovatieve waterpraatpaal die kinderen en volwassenen in gesprek laat gaan met het water. Dankzij artificiële intelligentie kunnen bezoekers een interactieve dialoog voeren met de Brugse reien en andere waterlopen. De installatie wil mensen op een toegankelijke manier laten nadenken over waterkwaliteit, biodiversiteit en duurzaam watergebruik.